ua

  • en

  • ru

  • en

  • ru

ua

  • en

  • ru

  • en

  • ru

Illustration

Курс

ГЕНІЙ І СТРАЖДАННЯ: мистецтво народжене внутрішньою боротьбою.

Дата початку: 2 квітня, середа

Автор: Анна Бежнар Про автора

Чи справді геніальність завжди йде поруч із кризами, травмами чи божевіллям? Чому нас так зачаровують темні сторони життя великих художників?
Час: 19:00-21:00 лекційна частина + обговорення 30-40 хв, 5 лекційно-дискусійних онлайн зустрічей по 2 год.
Вартість: 4300₴

Опис:

Чи справді геніальність завжди йде поруч із кризами, травмами чи божевіллям? Чому нас так зачаровують темні сторони життя великих художників?
Як біль, самотність та внутрішні кризи впливають на творчість митців та мисткинь, і чи може мистецтво бути способом зцілення?
Запрошуємо вас на авторський курс лекцій від Анни Бежнар, щоб разом шукати відповіді на ці запитання.

Формат занять:

Лекція 2 год + обговорення 30-40 хв19:00-21:00 лекційна частина + обговорення 30-40 хвЗустрічі проходитимуть щосереди, в один і той самий час.

Програма:

Творчий шлях, життя та картини Франсіско Гоя, Вінсента Ван Гога, Едварда Мунка, Сальвадора Далі та Фріди Кало. Ми будемо досліджувати глибинний зв’язок між психікою й творчістю.

  • 1 лекція. Франсіско Гоя: страх і самотність у “Чорних картинах” (2 квітня).

    Як придворний художник перетворився на автора моторошних видінь?
    Ми простежимо шлях Гої від розкоші королівського двору до самотності й темних рефлексій, досліджуючи, як втрата слуху, ізоляція та війна вплинули на його пізній стиль.
    Чи були його "Чорні картини" відображенням особистих страхів, чи пророцтвом для всього людства?

  • 2 лекція. Вінсент Ван Гог: депресія, колір і безперервне шукання сенсу (9 квітня).

    Геній на межі безумства чи жертва міфів? Як внутрішній хаос Ван Гога оживав у шалених мазках і пульсуючих кольорах?
    Ми дослідимо його боротьбу між самотністю та творчим злетом, розкриємо глибоку символіку світла і темряви в його роботах та зазирнемо у його душу через листи до брата Тео.
    Подискутуємо з приводу твердження, що мистецтво було для Ван Гога способом знайти сенс у власному житті.

  • 3 лекція. Едвард Мунк: “Крик” як особистий і колективний біль (16 квітня).

    Едвард Мунк перетворив власні страхи, втрати та панічні атаки на експресіоністичні образи, що пронизують душу. Ми дослідимо, як дитячі трагедії, психічні розлади та ізоляція вплинули на його стиль, розкриємо символіку тривоги в “Крику” та інших роботах. Чому цей крик досі відгукується в кожному з нас?
    Особливу увагу варто приділити еволюції світогляду Мунка: від тривожних, пронизаних страхом образів до пізніх картин, сповнених спокою та гармонії.
    Його останні роботи ніби свідчать, що він знайшов примирення з життям і самим собою, залишивши позаду внутрішніх демонів.

  • 4 лекція. Сальвадор Далі: фройдизм, сни та міф про божевільного генія (23 квітня).

    Його сни стали мистецтвом, а психоаналіз – ключем до символів. Чи був Далі справді одержимий страхами, чи лише майстерно експлуатував міф про своє безумство?
    Містика, страх і параноїдальний метод стали фундаментом його творчості.
    Образ матері, смерть і підсвідомість глибоко пронизували його картини, а сюрреалізм перетворився на спосіб дослідження найпотаємніших куточків людської психіки.
    На лекції ми будемо досліджувати, чи була ексцентричність митця втечею від внутрішньої боротьби, чи, навпаки, ретельно зрежисованим образом генія?
    Відповіді – у світі, де реальність і ілюзія зливаються в одне.

  • 5 лекція. Фріда Кало: чи можна намалювати біль і знайти в ньому сенс? (30 квітня).

    Для Фріди Кало мистецтво стало не просто способом самовираження, а відображенням її внутрішнього світу, сповненого фізичних і душевних страждань.
    Катастрофа, що змінила її життя, нескінченні операції та самотність перетворилися на символічні картини, які стали її щоденником болю, пристрасті та боротьби.
    Автопортрети Фріди – це не лише мистецтво, а її спосіб говорити про ідентичність, жіночність і межі людської витривалості.
    Вона поєднала особисту трагедію з глибокими темами національної культури, фемінізму та свободи. Та чи було мистецтво її порятунком? Чи, навпаки, ще одним способом прожити власний біль?
    Відповіді – у її картинах, що досі зачаровують і пробуджують емоції.

Умови:

Підтвердженням участі є повна оплата курсу (після внесення не повертається). Після внесення оплати, адміністратор проєкту звʼяжеться з вами та внесе в список групи. Ближче до старту курсу, ми створимо груповий чат, туди ж додамо посилання на вхід в груповий зум. Підтвердженням участі є повна оплата курсу (після внесення не повертається). Після внесення оплати, адміністратор проєкту звʼяжеться з вами та внесе в список групи. Ближче до старту курсу, ми створимо груповий чат, туди ж додамо посилання на вхід в груповий зум.

Контакти

Телефон

+38 067 990 7262

E-mail

moc.liamg%40lehytrams

А якщо ви цікавий, кваліфікований лектор чи ведучий груп, вам близькі наші цінності і ви би хотіли доєднатись до команди проєкту, пишіть нам на пошту.

Тут ви можете залишити відгук, побажання, зауваження, коментар чи все, що вам приходить в голову.

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.